Достапни линкови

logo-print

Иран најавува дека ќе го брани територијалниот интегритет


Иран соопшти дека решително ќе се справи со сите нарушувања на воздушниот простор, или какви било повреди на неговиот територијален интегритет. До ваквиот коментар доаѓа откако Пентагон соопшти дека ирански авиони нападнале едно американско безпилотно летало во меѓународен воздушен простор кај Персискиот Залив. Претставник на иранската армија изјави дека доколку некој странски авион се обиде да влезе во воздушниот простор на Иран, армијата ќе се справи со него.
XS
SM
MD
LG