Достапни линкови

logo-print

Во Турција пребегале седумдесетина војници


Турската државна новинска агенција Анадолија јави дека седумдесетина сиријски војници, меѓу кои и двајца генерали и 11 полковници пребегале во Турција. Тие биле одведени во еден камп каде што веќе биле сместени десетина сиријски генерали. Во Турција досега пребегале над 110 илјади бегалци од Сирија.
XS
SM
MD
LG