Достапни линкови

logo-print

Седуммина маринци казнети за одавање тајни за видео игри


Седуммина припадници на елитната американска единица „Силс“ биле казнети затоа што му оддале тајни информации на еден производител на видео игри, јавуваат новинските агенции Ројтерс и Асошитед прес, цитирајќи извори во Пентагон. Еден од нив, како што се додава, бил дел од тимот кој го уби лидерот на терористичката мрежа Ал Каеда, Осама бин Ладен во минатата година во Пакистан. Не е соопштено за какви казни станува збор.
XS
SM
MD
LG