Достапни линкови

logo-print

Обама се расплака на средбата со неговиот изборен штаб


Изборниот штаб на Барак Обама објави видео на кое американскиот претседател плаче во моментот кога им се заблагодарува на членовите на штабот веднаш откако во вторникот повторно беше избран за таа функција. „Она што го сторивте значи дека работата што ја правам е важна. Јас навистина се гордеам со вас“, изјави Обама во Чикаго. Инаку, Белата Куќа соопшти дека Обама од изборите досега телефонски разговарал со 13 светски лидери на кои им ја изразил неговата надеж за натамошна соработка со нивните земји во рамките на неговиот втор четиригодишен мандат.
XS
SM
MD
LG