Достапни линкови

logo-print

Парламентарно собрание на НАТО во Прага


генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен

Во Прага почнува четиридневен состанок на Парламентарното собрание на НАТО на кој, меѓу другото, ќе се расправа за иранската нуклеарна програма, сиријскиот конфликт, Арапската пролет, кризата во еврозоната и руската внатрешна политика. Пленарната седница е планирана за в понеделник и на неа, меѓу другите, треба да зборуваат, генералниот секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен и премиери на неколку земји, меѓу кои и Никола Груевски.
XS
SM
MD
LG