Достапни линкови

logo-print

Меркел ќе се сретне со Камерон


Германскиот канцелар Ангела Меркел пристигна во Лондон каде ќе се сретне со британскиот премиер Дејвид Камерон на разговори за седумгодишниот буџет на Европската унија. Камерон се закани со вето за предложениот буџет од 2014 до 2020 година, поради тоа што се предвидени зголемени расходи. Британскиот премиер бара намалување на буџетските трошоци или нивно замрзнување на сегашно ниво.
XS
SM
MD
LG