Достапни линкови

logo-print

Повеќе од 40 лица настрадале во земјотресот во Гватамала


илустрација

илустрација

Претседателот на Гватамала изјави дека 48 лица настрадале во земјотресот со јачина од 7,4 степени според Рихтер кој ја погоди централноамериканската земја. Ото Перез појасни дека 40 лица настрадале во северозападниот дел на земјата близу границата со Мексико.
XS
SM
MD
LG