Достапни линкови

logo-print

Јанукович ги наруши односите со САД


Симпатизери на украинската опозиција

Симпатизери на украинската опозиција

Украинската опозиција изјави дека сегашното раководство на земјата направило се што може да го загуби статусот на стратешки партнер на САД. Опозициската политичарка Ирина Херашченко изјави дека Украина по две години водство н а Виктор Јанукович ги наруши односите со САД, Русија и ЕУ. Таа коментирајќи ја победата на Обама изјави дека не може да се направи паралела на изборниот систем во САД и Украина затоа што како што вели Обама никогаш не би помислил да дели бесплатно чорба за да купи гласови или пак да дозволи изборна комисија да пресметува гласовите според потребите на политичарите.
XS
SM
MD
LG