Достапни линкови

logo-print

Арапската лига очекува од Обама мир на Блискиот Исток


Набил Ел Араби, претседател на Арапаската лига

Набил Ел Араби, претседател на Арапаската лига

Арапската Лига денеска го повика барак Обама да го искористи вториот мандат за постигнување мир на Блискиот Исток. Тоа ќе биде од голема корист и за американците, а историјата покажува дека американскиот претседател, во вториот мандат, е многу поефикасен во превземањето крупни мисии и одговорности.
XS
SM
MD
LG