Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан, 5-мина загинати


Пешавар, 07.11.2012

Најмалку тројца полицајци и двајца цивили загинале, а 27-мина биле повредени во напад на бомбаш самоубиец во Пешавар. Во телефонски повик до дописништвото на Радио Слободна Европа во Пакистан, одговорноста за нападот ја превзеле пакистанските талибанци.
XS
SM
MD
LG