Достапни линкови

logo-print

Македонија одговори на грчкиот меморандум


Македонскиот амбасадорот Сашко Стефков денеска го достави во Атина одговорот на македонското министерство за надворешни работи на грчкиот меморандум, е објавено на интернет страната на министерството. Стефков на средбата со заменикот министер за надворешни работи на Грција, Димитрис Куркулас му го врачил писмото од македонскиот шеф на дипломатијата Никола Попоски.
Грчката Влада ќе го проучи одговорот па потоа ќе следи соодветно соопштение, се вели во објавата на грчкото МНР.
XS
SM
MD
LG