Достапни линкови

logo-print

Најмалку 70 луѓе загинале при денешните битки во Сирија


Сириската организација за заштита на човекови права соопшти дека при самоубиствен бомбашки напад загинале околу 50 припадници на сириските безбедносни сили. Во соопштението е наведено дека самоубиец кој е дел од бунтовничка група инспирирана од Ал Каеда ја активирал бомбата во близина на воената пошта. Дел од бунтовниците добиваат поддршка од пакистанска радикална група на борци. Во меѓувреме во Дамаск ве водат жестоки битки при кои по воздушен напад загинале најмалку 20 бунтовници.
XS
SM
MD
LG