Достапни линкови

logo-print

Непознат напаѓач испукал ќорци пред кабинетот на Ердоган


Турските медиуми јавуваат дека полицијата привела лице кое испукало ќорци во близина на канцеларијата на претседателот Реџеп Таип Ердоган во Анкара.
Очевидци велат дека слушнале три истрели во близина на влезот на канцеларијата. Инцидентоте се случил пред почетокот на состанокот на министерите со Ердоган во неговиот кабинет. Се уште нема информации за тоа дали има повредени за време на инцидентот.
XS
SM
MD
LG