Достапни линкови

logo-print

Лавров во посета на Египет по разговори за Сирија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска отпатува за Египет каде при дводневната посета на Каиро ќе се сретне со неговиот домаќин, министерот Мохамед Камел Амр и генералниот секретар на Арапската лига Набил Елараби.
Се очекува тие денеска да разговараат за Сирија и за конфликтот меѓу Палестинците и Израелците.
XS
SM
MD
LG