Достапни линкови

logo-print

Вселенскиот шатл Атлантис го заврши своето последно патување


Вселенскиот шатл Атлантис

Вселенскиот шатл Атлантис

Вселенскиот шатл Атлантис вчера го заврши своето последно патување. Вработените во областа за лансирање додека го транспортираа шатлот до музејот кај што ќе биде изложен носеа банер на која беше испишано „Ние направивме историја“.
Атлантис е третиот и последен шатл кој замина во пензија и кој ќе биде изложен во јавноста.
XS
SM
MD
LG