Достапни линкови

logo-print

Убиен шеф на полиција во јужен Авганистан


Во експлозија на бомба поставена покрај пат загина еден шеф на локалната полиција во јужен Авганистан. Рахматулах Кан бил убиен додека се обидувал да стигне до полициски пункт кој бил нападнат од Талибанците во покраината Кандахар.
Според извештаите, при нападот повреден е и неговиот телохранител, а двајца бунтовници загинале.
XS
SM
MD
LG