Достапни линкови

logo-print

Убиен шеф на локален мировен комитет во Пакистан


Во напад на бомбаш самоубиец загинал Фатех Кан, шефот на локалниот мировен комитет во пакистанскиот северозападен реон Бунер. Според извештаите, при експлозијата на возилото во кое се превезувал Кан загинале и неколку членови на неговото обезбедување.
Никој се уште не преземал одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG