Достапни линкови

logo-print

Обама презема мерки за намалување на недостигот на гориво


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама нареди да се обезбедат 38 милиони галони дизел гориво и 45 милиони бензин, каде што има недостиг или каде што нема електрична енергија по ураганот кој го погоди источниот регион на САД.
Се предвидува дека уште една бура ќе го погоди регионот во вторник или среда проследена со ниски температури, дожд и снег.
XS
SM
MD
LG