Достапни линкови

logo-print

Сириските бунтовници нападнале воена база


Напад на владините сили на Дамаск

Напад на владините сили на Дамаск

Сириските бунтовници извршиле напад врз воена база во северозападниот дел на земјата. Владата ја користи базата Тафтаназ за извршување на воздушни напади на позициите на бунтовниците.
Бунтовниците се обидуваат да ја преземат контролата на стратешката зона меѓу Алепо и Дамаск.
XS
SM
MD
LG