Достапни линкови

logo-print

Притворени 30 демонстранти во Баку


Опозициски протести во Баку

Опозициски протести во Баку

Азербеџанската полиција притворила околу 30 демонстранти кои протестираа против владиниот план за измени во законот за протести. Владата во минатиот месец соопшти дека измените во законот се однесуваат на зголемување на казните за учество во несанкционирани јавни собири.
Опозицијата изрази загриженост за измените.
XS
SM
MD
LG