Достапни линкови

logo-print

Бразилската полиција откри дилерски тунел


Бразилската полиција соопшти дека пронашла тунел долг 15 метри кои дилерите на дрога го користеле за достава на кокаин на студентите од Универзитетот во Сао Паоло. Тунелот ја поврзаувал кокаинската лабораторија и ѕидот од студентската населба. Полицијата соопшти и дека тунелот го открила барајќи ги осомничените за убиство на полицаец.
XS
SM
MD
LG