Достапни линкови

logo-print

Жестоки битки во Сирија


Организација за заштита на човекови права со седиште во Лондон соопшти дека сириските бунтовници убиле најмалку 28 владини војници при последните вооружени пресметки на главниот пат кој води од Дамаск кон Алепо. Во соопштението е наведено дека при нападите загинале и 5 бунтовници.
Провинцијата Идлиб стана клучно боиште во конфликтот меѓу владините безбедносни сили и бунтовниците.
XS
SM
MD
LG