Достапни линкови

logo-print

Убиени лидери на Ал Каеда во Јемен


При три оддвоени напади со беспилотно летало загинале најмалку тројца милитанти во Јемен. Локалните власти соопштија дека двајца од загинатите се лидери на терористички групи кои се дел од Ал Каеда. Американските беспилотни летала честопати напаѓаат милитанти во јужниот дел на Јемен, но ова е прв извештај за напад во пограничната областа во близина на Саудиска Арабија. САД се уште не искоментирале за настанот.
XS
SM
MD
LG