Достапни линкови

logo-print

Исчезна руски товарен брод


Руски товарен брод со 11 морнари денеска исчезна при невреме во Тихиот Океан, соопшти руското министерство за вонредни ситуации. Бродот „Амурскаја“ превезувал руда од рудникот во Охотск. Од бродот утрово бил испратен сигнал за помош. Спасувачката операција е отежната поради бурата.
XS
SM
MD
LG