Достапни линкови

logo-print

Ослободени тројцата опозициски лидери во Русија


Сергеј Удалтсов

Сергеј Удалтсов

Тројца опозициски лидери се ослободени откако беа приведени во саботата поради одржување на ненајавени протести во Москва. Лидерите Алексеј Навалну , Сергеј Удалтсов и Илија Јашин беа ослободени денеска и од своите поддржувачи пречекани со аплауз. Едниот од нив е казнет со парична казна додека другите двајца на 30 октомври очекуваат пресуда за обвинението.
XS
SM
MD
LG