Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напади во Ирак


Најмалку 40 луѓе загинаа вчера во Ирак при бомбашки напади врз шиитската заедница во градот Садр кој се наоѓа во близина на Багдад. Властите соопштија дека во текот на вчерашниот ден експлодирале неколку бомби низ градот. Бомбите биле поставени пред маркет, на автобуска станица, во близина на игралиште каде што се прославувал муслиманскиот празник и во автобус. При бомбашките напади ранети се над 80 луѓе.
XS
SM
MD
LG