Достапни линкови

logo-print

Блокиран сајтот на Њујорк Тајмс во Кина


Вен Џибао

Вен Џибао

Кинеските власти денеска ја блокирале интернет страницата на весникот Њујорк Тајмс кој објави текст со податоци за имотите на роднините на кинескиот премиер Вен Џибао. Во написот се вели дека роднините на Џибао, неговиот син, ќерка, брат и други се стекнале со големо богатство, кое се проценува на околу 2,7 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG