Достапни линкови

logo-print

Се урна станбена зграда во Ерменија


Станбен објект кој бил во изградба денеска се урна во ерменскиот главен град при што се повредени 11 работници. Девет од нив се во сериозна ситуација и се пренесени во болница а спасувачките екипи се уште трагаат по уште двајца работници кои се верува дека се под урнатините, соопштија локалните власти.
XS
SM
MD
LG