Достапни линкови

logo-print

Примирје во Појасот Газа


Појасот Газа

Појасот Газа

Во Појасот Газа денеска стапи во сила неформално примирје меѓу палестинските власти и израелската армија. Во изминативе денови милитантите истрелале неколку гранати на територијата на Израел при што неколкумина луѓе биле ранети. Израелската армија одговори со воздушни напади во кои загинале неколку палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG