Достапни линкови

logo-print

Најмалку тројца милитанти загинале во Пакистан


Најмалку три луѓе загинале во пакистанската погранична област при напад на беспилотно летало. Локалните власти соопштија дека нападот се случил во главниот град на северен Вазиристан. При нападот биле испукани две ракети од која едната завршила во куќа каде што се претпоставува дека биле сокриени милитанти а другата завршила во автомобил паркиран во близина на куќата.
XS
SM
MD
LG