Достапни линкови

logo-print

Серија израелски напади врз Газа


Израелските сили извршија серија воздушни напади врз Појасот Газа како одмазда на истреланите ракети од палестинските милитанти врз јужен Израел.
При тоа, еден палестинец бил убиен, а биле ранети тројца. На власт во Газа е исламската милитантна група Хамас.
XS
SM
MD
LG