Достапни линкови

logo-print

Шахтјор го изненади шампионот Челзи


Челзи слави по освојувањето на Лигата на шампиони минатата сезона

Челзи слави по освојувањето на Лигата на шампиони минатата сезона

Фудбалерите на Челзи, кои ја бранат титулата во Лигата на шампионите, се поразени синоќа на гостувањето кај украинскиот претставник Шахтјор со 2:1. Во другите натпревари се постигнати следните резултати:
Спартак Москва- Бенфика 2:1
Нордсјеланд- Јувентус 1:1
Лил- Баерн 0:1
Барселона- Селтик 2:1
БАТЕ Борисов- Валенсија 0:3
Галатасарај- Клуж 1:1
Манчестер Јунајтед- Брага 3:2
Мечевите во другите четири групи се играат вечер.
XS
SM
MD
LG