Достапни линкови

logo-print

Консултации на грчката влада за новите мерки за штедење


Андонис Самарас

Андонис Самарас

Грчкиот премиер Андонис Самарас денеска ќе има состанок со коалиционите парнтери околу новите мерки за штедење. Грчката влада настојува до средината на ноември да бидат изгласани во парламентот натамошните мерки за штедење и новите структурни реформи, со што би ја добила наредната транша од финансиската помош во износ од 31,5 милијарди евра и би избегнала банкрот.
XS
SM
MD
LG