Достапни линкови

Ештон во посета на Бејрут


Бејрут, 22.10.2012

Шефицата за надворешна политика на Европската Унија, Кетрин Ештон, денеска во Бејрут ќе разговара со либанскиот премиер Наџиб Микати за најновите меѓу-верски тензии во Либан. Ештон, како што е најавено, ќе понуди и помош од Европската Унија за справување со бранот сиријски бегалци во Либан. Од Бејрут, Кетрин Ештон ќе отпатува во посета на Израел.
XS
SM
MD
LG