Достапни линкови

logo-print

Шефот на Би Би Си на сослушување во Парламентот


Генералниот директор на Би Би Си Џорџ Интвистл денеска ќе се соочи со сослушување во британскиот парламент во врска со случајот со славниот забавувач Џими Севил, кој бил педофил. Според полицијата, Севил веројатно злоупотребил околу 200 девојчиња. Би Би Си покрена истрага за овој случај, како и за забраната на документарецот во кој станувало збор за педофилијата на Севил, кој почина лани на 84 години.
XS
SM
MD
LG