Достапни линкови

logo-print

Обид за напад врз финскиот премиер


04Apr2007

04Apr2007

Непознат напаѓач денеска се обиде да го нападне со нож финскиот премиер Јурки Катаинен, но неговото обезбедување на време го сопреле напаѓачот па премиерот помина неповреден. Владиниот портпарол соопшти дека обезбедувањето успеало да го сопре напаѓачот пред го изврши нападот и лицето е приведено. Се уште не се соопштени деталите околу истрагата и мотивите на напаѓачот.
XS
SM
MD
LG