Достапни линкови

logo-print

Тачи најави нова средба со Дачиќ следниот месец


Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека состанокот со српскиот колега Ивица Дачиќ бил тежок, но конструктивен. Тој додаде дека очекува со оваа средба да биде испратена порака до Белград, дека без адекватна политика кон Косово, Србија и понатаму ќе биде изолирана. Тој потврди дека идните состаноци меѓу двете страни би можеле да се одржат веќе следниот месец.
XS
SM
MD
LG