Достапни линкови

logo-print

Деветмина повредени во тепачка меѓу навивачи во Подгорица


Девет лица биле повредени синоќа во црногорскиот главен град Подгорица при тепачка меѓу навивачи пред почетокот на кошаркарскиот натпревар од Јадранската лига меѓу домашниот тим на „Будуќност“ и белградски „Партизан“. Полицијата инфромира дека при инцидентот со полесни повреди минале шестмина навивачи и тројца полициајци, на кои им е укажана медицинаска помош во Ургентното одделение на Клиничкиот центар во Подгорица. Медиумите јавија дека освен тепачката во спортската сала, регистрирани биле и инциденти на неколку локации низ Подгорица при што биле искршени стакла на неколку возила.
XS
SM
MD
LG