Достапни линкови

logo-print

Премиерот Груевски во Рим


Никола Груевски

Никола Груевски

Премиерот на Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во работна посета на Италија. Како што соопшти владината прес служба, тој во Рим ќе се сретне со италијанскиот премиер Марио Монти.
XS
SM
MD
LG