Достапни линкови

logo-print

Меѓународниот велосипедски сојуз за казната на Армстронг


Ленс Армстронг

Ленс Армстронг

Меѓународниот велосипедски сојуз се очекува денеска да соопшти дали ја поддржува одлуката на американската Антидопинг агенција доживотно да му забрани на Ленс Армстронг да учествува на велосипедиски трки и да му бидат одземени седумте титули од Тур де Франс. Доколку Сојузот не се согласи со ваквата одлука тогаш случајот ќе му биде предаден на Меѓународниот арбитражен суд за спорт. Американската антидопинг агенција деновиве објави извештај со докази и сведочања кои покажуваат дека Армстронг употребувал средства за допинг.
XS
SM
MD
LG