Достапни линкови

logo-print

Јанукович ќе се сретне со Путин во Москва


Украинскиот претседател Виктор Јанукович ќе се сретне со неговиот руски колега Владимир Путин во Москва денеска. Според прес службата на руската влада, разговорите ќе се фокусираат на билатералната соработка меѓу Украина Русија во сферите на енергетика, транспорт и употреба на нуклеарна енергија за мировни цели.
XS
SM
MD
LG