Достапни линкови

logo-print

Времето денеска сончево


Времето денеска ќе биде сончево со ала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Метеролозите предвидуваат дека дневните температури ќе бидат во интервалот од 17 до 24 степени целзиусови. Во Скопје слично време со температури до 23 степен
XS
SM
MD
LG