Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Дамаск


Најмалку 10 луѓе загинале а над 15 се ранети при експлодирала бомба во близина на полициска станица во Стариот Град во Дамаск денеска, јавува сириска провладина телевизија. Денеска во Дамаск се оддржува средба меѓу специјалниот претставник на ОН и Арапската лига Лакдар Брахими и претседателот Башар Ал Асад во обид да се постигне привремен прекин на огнот.
Во изминативе 19 месеци откако почна конфликтот во земјата загинале над 30 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG