Достапни линкови

logo-print

Уапсени демонстранти во Баку


Полицијата во Баку уапси најмалку 30 демонстранти во обид да ги спречи протестите на опозицијата и младинските групи кои бараат распуштање на азербејџанскиот парламент. Дописниците сведочат дека полицијата интервенирала во рок од 10 минути откако претходно ги предупредила демонстрантите дека гратските власти не го одобриле протестот.
XS
SM
MD
LG