Достапни линкови

logo-print

Шестмина полицајци убиени во Авганистан


Шестмина авганистански полицајци биле застрелани од нивни колеги во југот на земјата. Убиствата се случиле во градот Герешк во провинцијата Хелманд. Инцидентот е последен од серија напади меѓу припадници на безбедносните сили во земјата. Талибанските милитанти ја превземаа одговорноста за организирање на нападот, тврдејки дека биле убиени осуммина полицајци на кои им било одземено оружјето.
XS
SM
MD
LG