Достапни линкови

logo-print

Исказот на заштитениот сведок во "Монструм" останува тајна


Испрашувањето на заштитениот сведок траело до доцна синоќа, јавуваат македонските медиуми додавајки дека неговиот исказ за сега останува тајна. Сведочењето треба да има одлучувачка улога дали ќе биде поднесено обвинение против осомничените за петкратното убиство кај езерото во Смилковци во месец април.
XS
SM
MD
LG