Достапни линкови

logo-print

Осуда за нападот во Бејрут


Белата куќа најстрого го осуди нападот во Бејрут во кој загинаа високорангиран безбедносен претставник и уште седуммина, нарекувајки го инцидентот терористички акт. Портпаролот на Националниот совет за безбедност Томи Виетор изјави дека Соединетите американски држави ќе соработуваат со владата во Либан со цел “одговорните за варварскиот напад да бидат донесени пред лицето на правдата”. Советот за безбедност при Обединетите нации исто така го осуди нападот.
XS
SM
MD
LG