Достапни линкови

logo-print

Турските сили возвратиле на сириско гранатирање


Турската армија возвратила откако два проектила од Сирија паднале на турска територија, јави турската телевизија ТРТ, без да прецизира каде се случил инцидентот. Турската армија веднаш одговара со артилериски оган по секој случај на сириско гранатирање, откако на 3 октомври петмина жители на турскиот град Акчакале беа убиени и 13 ранети кога проектил испукан од сириска територија падна врз зграда.
XS
SM
MD
LG