Достапни линкови

logo-print

Британија против зголемувањето на буџетот на ЕУ


Велика Британија ќе блокира секаков договор на Европската Унија во врска со буџетот доколку тој биде во спротивност со националните интереси ма земјата, изјави денеска во Брисел британскиот премиер Дејвид Камерон. Добро е да се има договор, но не се прифатливи драстични зголемувања на буџетот на Европската Унија во време кога буџетите на државите треба да се кратат, истакна Камерон.
XS
SM
MD
LG