Достапни линкови

logo-print

Ранети 28 турски војници


Во напад на курдските бунтовници кои вчера подметанле бомба во дел на гасоводот во источна Турција биле ранети 28 турски војници, соопштија локалните власти, прецизирајќи дека во моментот на експлозијата на гасовдот преку кој се транспортира гас од Иран, во близина минувало возило со војници.
XS
SM
MD
LG